Dodano: wtorek, 13 października 2020 roku

Drugie śląskie dni przemysłu lotniczego, kosmicznego i dronów | Bielsko-Biała 26-27 listopada 2020r.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. "Drugie śląskie dni przemysłu lotniczego, kosmicznego i dronów"  w dniach 26-27 listopada 2020r. w Bielsku-Białej, które organizuje Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Hasłem przewodnim pierwszego dnia konferencji będzie "Przemysł dronowy w Polsce – Możliwość rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym". Drugi dzień będzie poświęcony dyskusji na temat przemysłu lotniczego i kosmicznego pod hasłem: "Przemysł lotniczy i kosmiczny – rozwój i kooperacja międzynarodowa". Progam dwudniowego wydarzenia znajduje się w załączniku.

 

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu „Śląskie dni przemysłu lotniczego, kosmicznego i dronów” organizowanej przez Śląski Klaster Lotniczy w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

 

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego.

 

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, łączącej komunikację offline i online.

 

Więcej szczegółów już w krótce!

 

Dołączone pliki: