A+
A-
X
21
października
2018

21st TCI GLOBAL CONFERENCE – TORONTO / KANADA

 

 

W dniach 16-18 października 2018 roku w Toronto przedstawiciele Śląskiego Klastra Lotniczego brali udział w corocznej konferencji klastrów. Tegorocznym tematem była współpraca i jej rozwój. Wśród najważniejszych tematów poruszanych podczas konferencji były tematy związane z rozwojem przywództwa w klastrach oraz zarządzania, jak również rozwój sieci innowacji w celu wymiany wiedzy, wspierania rozwoju i wzrostu gospodarczego.

W konferencji wzięło udział ponad 330 uczestników z ponad 37 krajów. Pierwszy dzień konferencji był to tzw. dzień doświadczeń. Wszyscy uczestnicy konferencji zostali podzieleni na 11 grup. Każda grupa miała inny cel. Śląski Klaster Lotniczy z racji sektora brał udział w wydarzeniu pod nazwą „Advanced Manufacturing”. Grupa miała okazję gościć w kilku punktach powiązanych z zaawansowaną produkcją z branży lotniczej oraz automotive. Podczas tego dnia wraz z pozostałymi uczestnikami odwiedziliśmy m.in. Ontario Aerospace Hub oraz nawiązaliśmy kontakt z Downsview Aerospace Innovationa and Research Consortium. Ważnym punktem tego dnia była także wizyta w MHI (Mitsubishi Heavy Industry Canada Aerospace (MHICA).

 

Tego typu wydarzenia nie tylko zacieśniają dotąd rozwijająca się współpracę, ale stają się także platformą do rozwoju nowych kontaktów, czy wspólnych projektów.

Galeria:

Dołączone pliki: