A+
A-
X
01
września
2023

Partnerstwo w spotkaniu ws. udziału Ocean Winds w projekcie ELBE Eurocluster

 

Z radością informujemy, że mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia zorganizowanego przez firmę OW Ocean Winds POLSKA, które miało miejsce 24-tego sierpnia 2023 roku. Spotkanie było niezmiernie istotne dla wszystkich przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które interesują się przyszłością energetyki wiatrowej offshore, innowacjami oraz zrównoważonym rozwojem.

Firma Ocean Winds, będąca integralną częścią projektu Blue Cluster, odegrała kluczową rolę w ramach inicjatywy ELBE Eurocluster Challenge. Głównym celem tego projektu było promowanie europejskiej współpracy w obszarach innowacji, internacjonalizacji, komunikacji oraz dalszego rozwoju sektora morskiej energii odnawialnej.

Ocean Winds zgłosiło zapotrzebowanie w temacie „offshore wind” na dostarczenie innowacyjnego systemu bezzałogowych pojazdów autonomicznych do obsługi morskich farm wiatrowych w tym naszego projektu BC-Wind w Polsce.

W trakcie prezentacji eksperci przedstawili strategiczne cele oraz potencjalne korzyści wynikające z zaawansowanego systemu, który ma potencjał odmienić dziedzinę energetyki wiatrowej offshore. Wymienili kluczowe aspekty technologiczne projektu, w tym innowacyjne podejście do wykorzystania autonomicznych pojazdów w kontekście energii odnawialnej.

Ponadto, skupili się na ekonomicznym i zrównoważonym zakresie projektu i pokazali perspektywy dalszego rozwoju, biorąc pod uwagę rosnące znaczenie energetyki odnawialnej.

To wydarzenie stanowiło unikalną okazję dla przedsiębiorstw z branży technologii autonomicznych pojazdów, które aspirują do aktywnego uczestnictwa w rozwoju sektora wiatrowej energetyki morskiej w Polsce. Zwycięzca spotkania miał również możliwość uzyskania atrakcyjnego wsparcia finansowego w ramach inicjatywy ELBE Eurocluster Challenge.

Dostarczyło ono cennych informacji, ale także stanowiło doskonałą okazję do budowy relacji w branży oraz dołączenia do grona pasjonatów i ekspertów, którzy wspólnie dążą do zrównoważonego rozwoju oraz rewolucji w dziedzinie energii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i przyczynili się do jego sukcesu. Takie wydarzenia, jak to, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości offshore energetyki wiatrowej.

https://www.bc-wind.pl/ow-stawia-na-innowacje/

Galeria:

Dołączone pliki: