A+
A-
X
18
maja
2017

SKUTECZNA KOMUNIKACJA, czyli 2 edycja warsztatów z kompetencji menedżerskich

 

Skuteczna komunikacja w zarządniu ludźmi to jeden z tajników wiedzy i kompetencji, która usprawnia pracę zarówno w wiekszych, jak i mniejszych zespołach. Uczestnicy drugiej edycji warsztatów prowadzonych przez trenerki firmy Coachway - Wiesławę Serkowską oraz Agnieszkę Rajczuk-Szczepańską mieli okazję przez dwa dni w praktyczny sposób zapoznać się z technikami związanymi ze skuteczną komunikacją w zarządzaniu ludźmi.

Program skupiał się m.in. na określeniu podstawowych zasad i umiejętności potrzebnych do skutecznej komunikacji, zapoznaniu się z poziomami konwersacji i słuchania, roli menedżera  w relacji z rozmówcą, asertywności w komunikacji, jako podstawy konstruktywnej współpracy oraz komunikacji menedżerskiej opartej na kulturze bieżącej informacji zwrotnej  w relacjach z zespołem. Tak naprawdę, to tylko wycinek wiadomości, których dotyczyły warsztaty. Jednakże należy podkreślić fakt, iż warsztaty, warsztatom nie zawsze są równe! Mamy za sobą kolejny temat z kompetencji menedżerskich i śmiało mogę podkreślić, iż te dwa dni dały mi sporą dawkę nowej wiedzy, a przede wszystkim uzbroiły mnie w nowe kompetencje! Trzeba też zauważyć, iż warsztaty tego typu to nie tylko ogromna wiedza i doświadczenie prowadzących, ale też wypadkowa doświadczenia uczestników, dzięki czemu możemy zdecydowanie więcej wynieść niż zakładamy na samym początku.

Wielu z was zastanawia się czy warto inwestować czas i/lub pieniądze w tego typu działania. Z perspektywy czasu i doświadczenia powiem śmiało, że WARTO! Nie będę Was przekonywać, iż atutem samym w sobie było agenda spotkania czy też bogate doświadczenie trenerek. Mogę Was jednak zapewnić, że każdy z uczestników wyszedł z warsztatów tak samo jak ja, bogatszy w praktyczne umiejętności. Dwa dni były okresem komunikacji badanej na żywym organizmie, w praktyce, a nie teorii, i to pod okiem najlepszych specjalistek.

Wiele osób, pyta po co się szkolić, przecież jest tyle innych obowiazków w firmie, do których akurat możemy oddelegować pracowników. Odpowiem w prosty sposób, szkolić się trzeba, by nasze kompetencje wzrastały wraz z rozwojem firmy, by skutecznie wspierały rozwój firmy i korespondowały z nim, by móc w pozytywny sposób zwiększać efektywność pracy, a co za tym idzie wprawiać koło rozwoju firmy w ruchu. Stać się motorem pozytywnych zmian i wchodzenia na kolejne szczeble.

 

autor: Barbara Adamek

Galeria:

Dołączone pliki: