A+
A-
X
25
stycznia
2016

Śląski Klaster Lotniczy patronuje specjalności Ligthweight Structures na Politechnice Śląskiej

 

Śląski Klaster Lotniczy objął patronatem jedną ze specjalności na Politechnice Śląskiej. A mianowicie na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, kierunku Inżynieria Materiałowa już w tym roku pojawi się możliwość wyboru anglojęzycznej specjalności Lightweight Structures (Struktury lekkie).

W dniu 18 stycznia br. Śląski Klaster Lotniczy na czele z Wiceprezesem Jarosławem Bulandą, oraz reprezentanci 10 firm zrzeszonych w klastrze z branży lotniczej oraz informatycznej, spotkali się z władzami uczelni w celu omówienia szczegółów współpracy między uczelnią a sferą biznesu w zakresie nowej specjalizacji.

Podczas spotkania miały miejsce prezentacje działających kół na Politechnice Śląskiej oraz prezentacje firm chętnych do współpracy w ramach nowo otwartej specjalizacji (praktyki, staże, oferty pracy dla absolwentów). Przedstawiciele Śląskiego Klastra Lotniczego mieli także możliwość zobaczenia zaplecza laboratoryjnego Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki oraz zapoznania się ofertą badań skierowaną do biznesu.  

Dołączone pliki: