A+
A-
X
26
kwietnia
2016

Śląski Klaster Lotniczy z misją w Seattle

 

Na zaproszenie Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest Śląski Klaster Lotniczy w terminie 12-16 kwietnia 2016r. wziął udział w Misji Gospodarczej w Seattle podczas której miały miejsce ważne wydarzenia związane z branżą lotniczą, systemami obronności oraz wysokich technologii informatycznych i innowacyjnych procesów produkcji.

W ramach wydarzenia wzięliśmy udział w prestiżowych targach i międzynarodowym kongresie „Aerospace & Defense Suppliers Summit” w których brały udział firmy z całego świata. Podczas targów miały miejsce dedykowane spotkania B2B, które miały na celu nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych oraz znalezieniem nowych możliwości kooperacji polsko-amerykańskiej.  Mięliśmy także okazję uczestniczyć w uroczystej Gali z okazji obchodów 100-lecia firmy Boeing.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w którym wzięliśmy udział, była Konferencja poświęcona Polsce zorganizowana w Microsoft Event Center w Seattle, z udziałem przedstawicieli władz Stanu Washington, instytucji otoczenia biznesu, agencji rządowych, izb gospodarczych oraz lokalnego biznesu. Była to doskonała okazja do zaprezentowania własnych ofert i propozycji biznesowych w środowisku amerykańskich firm i organizacji, w tym również wywodzących się z Polonii.

Mamy nadzieję, że udział Śląskiego Klastra Lotniczego w Misji Gospodarczej w Seattle zaowocuje w najbliższym czasie podjęciem współpracy polsko-amerykańskiej przez podmioty zrzeszone w naszym klastrze.Dołączone pliki: