A+
A-
X
10
listopada
2017

Zapraszamy do udziału w konferencji - Clusters in the Visegrad Group - Challenges of the Future

 

 

 

Zapraszam do udziału w konferencji pt. Clusters in the Visegrad Group ­ Challenges of the Future, która odbędzie się w dn. 23-24 listopada 2017 w Brennej k.Bielsko-Białej oraz w Czechowicach Dziedzicach (na terenie Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego).

Meeting for clusters representatives from the Visegrad Group countries to pierwsze spotkanie organizacji klastrowych Grupy Wyszehradzkiej w ramach realizowanego przez ZP Klastry Polskie projektu Clusters in the Visegrad Group ­ Challenges of the Future , wspieranego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki z siedzibą w Bratysławie. 

Podczas pierwszej z cyklu konferencji, która zaplanowana jest na listopad br. chcemy stawić czoła problemom związanym z funkcjonowaniem klastrów w regionie V4, organizując spotkanie, które stworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozwiązywania problemów i budowania  sieci osób zaangażowanych w działalność klastrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Spotkanie, które będzie odbywać się w Polsce, będzie okazją do zaprezentowania partnerom z Grupy Wyszehradzkiej polskich doświadczeń klastrowych stanowiących efekt współpracy środowiska przedsiębiorców, polskiej nauki oraz wsparcia otrzymywanego ze strony administracji publicznej, zarówno samorządu lokalnego jak też administracji centralnej i instytucji wspierających biznes i naukę.

Kluczowym tematem dyskusji i prezentacji będą m.in. bliższa współpraca podmiotów z regionu V4 oraz innowacyjność w klastrach (współpraca badawczo-rozwojowa oraz efektywny transfer technologii w klastrach), bowiem w naszej opinii firmy działające w klastrach mają znacznie większą zdolność do kreowania innowacji niż ich odpowiedniki poza strukturami klastra.

Pragniemy poinformować, że na dzień dzisiejszy patronat i wsparcie organizacji konferencji zadeklarował Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Konferencja rozpocznie się uroczystą kolacją o godzinie 20:00 w dniu 23 listopada br. w Brennej (Hotel Kotarz Spa&Wellness, ul. Wyzwolenia 40, 43-438 Brenna).

Obrady konferencji będą miały miejsce również na terenie działania Śląskiego Klastra Lotniczego. Intencją takiej organizacji jest chęć zaprezentowania gościom , w tym przede wszystkim zagranicznym, osiągnięć Klastra uzyskanych dzięki harmonijnej współpracy śląskich przedsiębiorców z administracją lokalną oraz centralną i agencjami wspierającymi przedsiębiorczość w Polsce. Z tego powodu w programie planujemy zorganizowanie w dniu 24 listopada br. sesji na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, na terenie którego działa Śląski Klaster Lotniczy.

W trakcie spotkania zaplanowana została również wizyta studyjna z Śląskim Centrum Naukowo-Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. , które jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków innowacyjności w Europie.  Główne obszary działania Centrum to opracowywanie i wdrażanie lekkich i wytrzymałych materiałów kompozytowych w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Centrum z powodzeniem realizuje własne projekty badawczo-rozwojowe, jednocześnie świadcząc usługi poprzez towarzyszenie klientom na każdym etapie powstawania konstrukcji kompozytowych - od projektu po produkcję gotowych elementów.

Informacje o wydarzeniu oraz Wstępny program wydarzenia w dniu 24 listopada br. jest dostępny na stronie https://clustersevent.klastrypolskie.pl/ . Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne podczas konferencji.

Wpisowe: 100 zł/os. (kwota stanowi całkowity koszt uczestnictwa w konferencji). Z uwagi na to, że ilość miejsc zarezerwowanych w Hotelu, z możliwością dofinansowania przez Organizatora jest ograniczona o udziale decyduje kolejność zgłoszeń (w przypadku dużej liczby chętnych Organizator przewiduje utworzenie listy rezerwowej).

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konferencji oraz współtworzenia tegorocznej edycji wydarzenia.

Wyrażając nadzieję na wspólną owocną współpracę, oraz na pojawienie się Państwa przedstawiciela podczas wydarzenia,  prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 14 listopada 2017 r. poprzez formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia lub kontakt z Anną Sokołowską: anna.sokolowska@klastrypolskie.pl

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://clustersevent.klastrypolskie.pl/ **Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do korekty i zmian programu spotkania.